З Днем незалежності України!

Рассылка новостей
06.11.2015

«Інтернет – паразити» бізнесу: ЯК ЗАХИСТИТИСЬ ВІД ШАХРАЇВ - WEB expert Україна

На сьогоднішній день уявити життя без Інтернету неможливо. Ми проводимо там майже весь час – спілкуємося, купуємо, продаємо, навчаємося та знаходимо друзів.

Інтернет має величезні можливості і ресурси для розвитку власного бізнесу. Уявіть лише, реклама в Facebook, Mail, Yandex, Vk охоплює мільйонну аудиторію людей за короткий час та нижчу ціну, чим телебачення. Тому найкращого майданчику для просування своєї послуги чи товару, годі придумати.

Як і в реальному житті, так і в мережі Інтернет, існують шахраї, які тільки і хочуть заробити швиденько гроші на вашій репутації. Тому слід звернути увагу на види Інтернет-шахрайства, які можуть зашкодити вашому бізнесу, та на методи боротьби з ними.

Ми не будемо перераховувати всі види, тільки зупинимося на тих що шкодять саме бізнесу та діловій репутації.

Одним із Інтернет-шахрайств є фішинг. Фішинг – це вид шахрайства пов’язаний із здобуттям конфіденційної інформації, такої як пін-код і номер банківської карти, комерційної таємниці, особисті про дані клієнтів та інше. Шахраї використовують різні хитрощі, в тому числі відправляють листи начебто від відомих компаній, сайтів з підтвердженням тієї чи іншої інформації.

Запам’ятайте, що не один офіційний сервіс не відправляє листи з проханням підтвердити та надати будь-яку конфіденційну інформацію. Тому треба бути уважним і не звертати уваги на листи з такими проханнями, так як у 99% випадків це будуть шахраї.

Різновидом фішінгу є атака двійника, яка застосовується в бездротових комп’ютерних мережах. Принцип дії такий – створюється ідентична бездротова, в разі під’єднання до якою, шахрай зможе отримати доступ до конфіденційної інформації.

Необхідно час від часу змінювати ім’я бездротової точки доступу та бути уважнішим, аби не підключитись до «злого двійника». І, бажано, вимкнути автоматичне з’єднання комп’ютеру чи телефону до відкритого wi-fi.

Більш складнішою формою шахрайства є фармінг. Вона полягає в тому, що відбувається прихована переадресація на фіктивну web-сторінку підготовлену шахраями. Таким чином, ваші клієнти не зможуть скористатися вашими послугами або купити ваш товар.

На даний момент дієвого методу боротьби з цим видом шахрайства немає, але є певні профілактичні методи. Не лінуйтесь оновлювати антивірусне програмне забезпечення, вмикати захист пошти та уникайте відкриванню і завантаженню файлів від невідомих людей.

Ще одним видом Інтернет-шахрайства є кіберсквотінг. Шахраї, з бажанням заробити на вашому бізнесі, реєструють таке ж доменне ім’я, як і у вашої компанії або дуже схоже, щоб згодом продати же його вам за доволі велику плату.

Як тільки Ви почали свою справу, не полінуйтесь і разом з реєстрацією торгової марки відразу зареєструйте доменне ім’я і, бажано, в декількох доменних зонах. Таким чином, витративши не багато часу та ресурсів, ви захистите себе в майбутньому.

Найбільш популярним видом шахрайства є підробка сайту/викрадення послуг – це створення ідентичної web-сторінки, яка повністю дублює вашу.

Є два способи  боротьби з цим шахрайством. Перший полягає у прямому звернені до порушника з проханням припинити даний злочин. Але, зазвичай, він не є дієвим, тому що рідко коли шахраї добровільно відмовляються від легкої наживи. Другий – це судовий порядок. Він довший і більш затратний, але дієвий. Тут необхідно зібрати належні докази, так як згідно до чинного законодавства, доказова база не може ґрунтуватися на припущеннях. На сьогоднішній день не втратив чинності пункт 9 Інструктивних Вказівок Державного Арбітражу СРСР №И-1-14 від 29.06.79 «Про використання як доказів документів, підготовлених за допомогою обчислювальної техніки». Тобто, дані, що містяться на технічному носії, можуть бути використані у справі. Тому, в ідеалі, роздруковані сторінки сайту шахрая з мережі Інтернет є доказом порушення. Але судді не беруть до уваги такі роздруківки, тому необхідно замовити послугу фіксації web-сторінки в мережі Інтернет, яка підтверджується судовим експертом і тому є належним доказом. Таку послугу можливо замовити в центрах судових експертиз, але це займе досить довгий проміжок часу, або звернутися до приватних підприємств. Одним з таких підприємств є «WEB expert Україна», що має вузький профіль діяльності, тому висновки по фіксації Інтернет сторінки відбувається в максимально короткий термін.

У сучасному світі розвиток технологій йде стрімкими темпами і шахраї не стоять на місці. Вони завжди намагаються отримати легкий прибуток, використовуючи все більш нові технічні ресурси. Тому потурбуйтесь захистити всій бізнес відразу з усіх сторін та не забувайте «Попереджений – отже озброєний!».

WEB expert Україна - швидке реагування на правопорушення в Інтернеті.            

Количество просмотров: 1321

Архив новостей

Август 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1