Уголок потребителя

Уголок потребителя

Меню

Рассылка новостей
11.01.2017

Як створити та монетизувати новинний сайт?

Більшість сайтів створюється з метою їх монетизації, тобто для того, щоб вони в подальшому приносили власнику дохід. Враховуючи величезний рівень політизації нинішнього українського суспільства та сталий попит на оперативну інформацію про події в Україні та світі, при створенні інтернет-ресурсу можна зробити ставку на новинний напрямок. На таких сайтах новини є головним контентом, по який приходять відвідувачі та користувачі, а розміщення реклами дає змогу власнику отримувати пасивний дохід. Якщо сайт досягає потрібного рівня популярності, а власник не є противником «замовних матеріалів», гроші починають приносити ще й спеціальні матеріали, які в професійному середовищі називають «джинсою».

Особливість новинного сайту

З технологічної точки зору створення новинного сайту нічим не відрізняється від будівництва ресурсів іншої тематики. Єдине, що треба врахувати, це те, що існують підвищенні вимоги до грамотної структуризації контенту, аби користувачу було легко орієнтуватися в масивах новин, розміщених на багатьох сторінках. Постійно та швидко оновлюванні новини требі розбити на зрозумілі відвідувачам розділи, а також використовувати систему тегів.

Головною особливістю такого ресурсу є необхідність постійного заповнення його свіжим контентом. Потрібно розуміти, що новина стає нецікавою та неактуальною уже через добу після публікації аналогічного матеріалу на інших сайтах. Якщо ресурс спеціалізується на дуже вузькій тематиці, наприклад, новинах про нумізматику, то довжина періоду збереження актуальності новини збільшується. Контент про політику чи події в країні (регіоні) втрачає свіжість набагато швидше.

Крім актуальності контенту важливу роль відіграє його унікальність. Сайти новин бувають:

  • автоматично заповнюваними за допомогою скрипта чи розміщення новинної стрички;
  • модерованими, де матеріали додаються персоналом, користувачами чи сторонніми копірайтерами.

Перші роблять ставку на оперативність та масивність контенту, а другі - на оригінальності матеріалу. Якщо ставка зроблена на унікальність матеріалів, то сайт може працювати з біржами контенту або напряму з журналістами.

Розкрутка новинного сайту

По причині того, що новина, особливо новина міжнародна чи всеукраїнська (з регіональними трішки легше), після публікації протягом дуже короткого часу з’являється на багатьох подібних сайтах і втрачає актуальність, звичайній метод популяризації ресурсу за допомогою популярних запитів практично не працює. Новинний ресурс прийнято просувати за допомогою внутрішньої оптимізації, рекламних акцій в соціальних спільнотах та отримання місця в популярних новинних стрічках. Новини потрібно вміти «подати»: тексти супроводжувати тематичними зображеннями, використовувати форматування матеріалу, перемішувати серйозний контент з розважальним.

Количество просмотров: 510