Уголок потребителя

Розсилка новин




15.09.2020

#ПРРО Чи зобов’язані СГ які використовую ПРРО друкувати контрольні стрічки та/або створювати їх в електронному вигляді та який термін зберігання контрольних стрічок?

Згідно з п. 10 ст. 3акону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі і забезпечувати їх зберігання:

  • на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) – протягом трьох років;
  • на ПРРО у разі здійснення розрахункових операцій у режимі офлайн відповідно до Закону № 265 – до моменту передачі електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків до фіскального сервера контролюючого органу.

Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі в РРО та модемів для передачі даних встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, згідно з технологією, розробленою Національним банком України, або з використанням кваліфікованого електронного підпису та/або печатки, кваліфікованої електронної позначки часу з дотриманням вимог Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» із змінами та доповненнями, та/або інших дозволених в Україні засобів захисту інформації, передбачених законодавством (абзац четвертий ст. 13 Закону № 265).

У разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на РРО та/або ПРРО або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на такій контрольній стрічці, до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у розмірі тридцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 5 ст. 17 Закону № 265).

Джерело

Поделиться:

Количество просмотров: 424

Уголок потребителя

Новий випуск газети!

  • Майно ФОП зiпсовано: хто вiдповiсть?
  • Токен у ФОП: чи обов’язковий для КЕП?
  • Документи з охорони працi у ФОП-роботодавця
  • Амортизацiя: чи будуть витрати у ФОП-єдинника
  • Вантажівка куплена й ремонтується: як заповнити ф. № 20-ОПП

 Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне