Передплата на газету Приватний підприємець на 2024 рік

Розсилка новин
05.11.2021

Історії успіху ветеранок, які стали професіоналками у нових сферах завдяки проєкту з навчання та перекваліфікації

Інформаційний партнер — газета «Приватний підприємець»

Основна мета проєкту — сприяння реінтеграції ветеранів через допомогу в перекваліфікації, підвищенні кваліфікації та працевлаштуванні. Учасники бойових дій можуть отримати грант до 400 євро на курси з перекваліфікації, підвищення кваліфікації або навчання, якщо відповідають таким критеріям:

· мають посвідчення УБД, проживають на території України.

· мають труднощі з працевлаштуванням і не можуть себе знайти на ринку праці.

· бажають змінити роботу, але для цього не вистачає професійних навичок та знань.

· бажають підвищити свою професійну кваліфікацію, щоб зайняти вищу посаду.

· мають велику мотивацію до професійного розвитку та розуміння, як далі застосовуватимуть отримані знання.

· не отримували грант на навчання та перекваліфікацію у 2019-2020 рр.

Історія ветеранки Ольги Гончарової, яка приєдналась до проєкту з навчання та перекваліфікації і розпочала новий етап свого кар’єрного розвитку.

«До військової служби я мала цікавий кар’єрний досвід — була доцентом і викладачем у одному зі столичних вузів. Але бажання захищати країну було сильніше, ніж викладацький ступінь, тому я пішла на службу.

Та по завершенню служби я зрозуміла, що займатись лише викладанням в університеті я не хочу. Вирішила опанувати нову сферу — стати бізнес-аналітиком. Мої друзі розповіли мені про проєкт з навчання та перекваліфікації і зрозуміла, що це мій великий шанс. Я зареєструвалась, успішно захистила грант і розпочала навчання.

Моє навчання тільки розпочалось, але я уже бачу прогрес — швидко аналізую дані, вчусь прописувати стратегії, опрацьовую інформацію. Таки варто ризикувати, щоб отримати нову професію. Запрошую ветеранів і ветеранок долучитись до проєкту з навчання та перекваліфікації».

Цей допис у фейсбуку: https://www.facebook.com/jobsoldiers/posts/2059038864249196

Проєкт складається з таких етапів:

· онлайн-реєстрація у проєкт:http://bit.ly/ПрофесійніКурси

· проходження 2-денного тренінгу з адаптації військового досвіду до цивільної кар’єри.

· підготовка та захист проєктної заявки для отримання гранту до 400 євро.

· проходження навчання.

· консультації спеціалістів щодо кар’єрного розвитку.

Набір у проєкт відбувається на постійній основі до кінця листопада: http://bit.ly/ПрофесійніКурси

Особливо заохочуємо подаватися ветеранок, ветеранів/ок з інвалідністю, безробітних або з низьким рівнем доходу, тих, хто сам виховує дітей.

До мобілізації ветеранка Катерина Костеріна займалась творчістю, працювала як художниця-керамістка. Вона презентувала свої роботи на різних мистецьких виставках, виготовляла на подарунки. Та по завершенню служби Катерина наважилась на перекваліфікацію і стала учасницею проєкту з навчання та перекваліфікації.

«Коли пішла на військову службу, то постійно думала — як повернусь, то обов’язково продовжу свою справу. Але карантинні обмеження через COVID-19 сильно вплинули на розповсюдження моєї продукції. Попит зменшувався, замовлень нових не було, та і психологічно було важко повернутись до творчості після служби. Це змусило мене переглянути свою діяльність далі.

Пригадала, що я ж раніше теж малювала, але у програмі 3D max. І вирішила поновити свої навички, тим самим повертатись до творчості. Я побачила набір у проєкт із навчання та перекваліфікації і вирішила теж спробувати. Це була дуже вчасна можливість, адже я захистила грант і обрала навчання на тих курсах, про які давно мріяла, але не знаходила коштів — засвоїти програми Photoshop, Illustrator та відновити свої знання для роботи з програмою 3D max».

Цей допис у фейсбуку: https://www.facebook.com/jobsoldiers/posts/2057899117696504

Протягом 2-денного тренінгу ветерани отримають практичні інструменти для аналізу своїх професійних навичок, розберуть складові якісного резюме, на яке найчастіше відгукуються роботодавці. Дізнаються, як ідентифікувати власні цінності та що говорити на співбесіді про свій військовий досвід. Спеціально для ветеранів було розроблено гайд — посібник із покроковою інструкцією з адаптації військових навичок до мирної професії, який учасники отримають безкоштовно.

Протягом 6-ти років підтримки ветеранів у соціальній адаптації, ми переконалися, що попит на зміну професії чи перекваліфікацію зростає серед учасників бойових дій. Проте, аналізуючи свій військовий досвід, вони здебільшого не знають, як його адаптувати до цивільної кар’єри, оскільки вважають, що навички, які вони отримали під час служби, не можна застосувати в інших сферах.

Досвід ГО «Центр зайнятості Вільних людей» та розроблена методологія працевлаштування ветеранів, яка була апробована у роботі з понад 500 учасниками АТО/ООС, свідчать про те, що ідентифікація військового досвіду й розуміння методів його адаптації до цивільної кар’єри, сприяють працевлаштуванню та підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці.

Організатори:

Проєкт із навчання та перекваліфікації втілюється командою ГО «Центр зайнятості Вільних людей», яка за час свого існування підтримала понад 8 000 людей у навчанні та перекваліфікації. Проєкт реалізується за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та Європейського Союзу.

Контактна особа:

Ліна Мачульська, менеджерка з комунікацій ГО «Центр зайнятості Вільних людей», lina.machulska@gmail.com

Офіційна сторінка проєкту: «Воїну — гідна праця»: https://www.facebook.com/jobsoldiers

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 2940

Ми на Facebook

Популярне