Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Уголок потребителя

Розсилка новин
25.03.2019

ФОП здав в оренду приміщення та робочі місця й не подав 20-ОПП

Газета «Приватний підприємець» № 5, 2019 р.

Підприємець – власник салону краси уклав із кількома ФОП договори оренди двох окремих кімнат (для масажу й педикюру) і чотирьох перукарських крісел. Нещодавно дізнався, що треба було подавати до податкової звіт за формою 20-ОПП. Чи потрібно його подавати, якщо договори оренди підписано ще минулого року? Що в ньому відображати? Що буде, коли виявиться неподання цього звіту?

Усі суб’єкти господарювання, зокрема ФОП, повинні повідомляти податкову про свої об’єк­ти оподаткування відповідно до п. 63.3 ст. 63 ПКУ. Саме під цю норму розроблено повідомлення за ф. № 20-ОПП.

Основна його мета – отримати від платників податків інформацію про всі наявні об’єкти оподаткування, їх місце розташування, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають. До таких об’єктів належать усі об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підприємець використовує у своїй господарській діяльності.

У разі надання в оренду об’єкта нерухомого майна, його частини або окремого устаткування (робочого місця) повідомлення за ф. № 20-ОПП подають до податкової як орендодавець, так і орендар в порядкові та строки, визначені п. 8.3–8.5 р. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588(далі – Порядок № 1588).

Повідомлення подається за формою, яка наведена в додаткові 11 до Порядку № 1588. Передбачено, що підприємець може його подати як особисто, так і шляхом поштового відправлення або в електронному вигляді (якщо укладено договір про визнання електронних документів).

Кожному об’єктові оподаткування, яке надається в оренду (орендується), присвоюється ідентифікатор, прийнятий су­б’єк­том господарювання – орендодавцем (орендарем), а також зазначається фактичний стан об’єкта оподаткування на момент заповнення повідомлення за формою № 20-ОПП.

Ідентифікатор добирається з Довідника типів об’єктів оподаткування, про появу (зміни) яких потрібно повідомляти податкову. Він періодично оновлюється, оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДФС і розміщується на інформаційних стендах в органах контролю. З нині чинного Довідника можна дібрати такі ідентифікатори об’єктів для салону (перукарні) (див. таблицю).

240 КАБIНЕТ
292 КОСМЕТИЧНИЙ САЛОН
331 МАНIКЮРНИЙ САЛОН
337 МАСАЖНИЙ КАБIНЕТ
352 МОДУЛЬ
398 ПЕРУКАРНЯ
458 САЛОН
480 СТУДIЯ
607 СОЛЯРIЙ
669 КОМПЛЕКС
679 СТIЛ

У графі 9 “Стан об’єкта оподаткування” повідомлення за формою № 20-ОПП орендодавець має зазначити стан об’єкта – “здається в оренду”. Орендар же зазначить стан об’єкта – “орендується”.

У разі надання в оренду однотипних об’єктів оподаткування за одним місцем розташування під час заповнення повідомлення за формою № 20-ОПП потрібно дотримуватися принципу “укрупнення інформації”. Він полягає в тому, що інформація про кілька об’єктів в одній будівлі (приміщенні) відображається як про один об’єкт.

Якщо підприємець підписав договори оренди на кілька приміщень (кімнат) та кілька робочих місць в одній будівлі (приміщенні), у повідомленні за формою № 20-ОПП можна відобразити один ідентифікатор, наприклад: “398 – перукарня” або “458 – салон”.

Якщо в оренду надаються однотипні об’єкти оподаткування за різними місцями розташування (наприклад, у двох салонах), інформація в повідомленні за формою № 20-ОПП відображається за кожним об’єктом окремо (База знань, категорія 119.11).

Коли потрібно подавати повідомлення? Згідно з пп. 8.4 Порядку № 1588 повідомлення за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення або виникнення об’єкта оподаткування та об’єкта, пов’язаного з оподаткуванням.

У разі передавання об’єкта в оренду – протягом 10 робочих днів від моменту укладення до­говору оренди орендодавець та орендар повинні подати повідомлення за формою № 20-ОПП.

Орендодавець подає повідомлення до податкової за своїм основним місцем обліку (до того ж адреса об’єкта має бути внесена як місце здійснення діяльності до його реєстраційних документів і реєстру платників ЄП).

Орендар подає повідомлення до податкової за своїм основним місцем обліку та, якщо адреса орендованого об’єкта з ним не збігається, ставить позначку в гр. 11 “Прошу взяти на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням об’єкта оподаткування”.

Адреса орендованого об’єкта також повинна бути внесена під­приємцем-орендарем як місце здійснення діяльності до його реєстраційних документів і реєстру платників ЄП.

У повідомленні за формою № 20-ОПП відображається адреса місця, де розташований об’єкт і здійснюється діяльність: вулиця, номер будинку/офісу. Також зазначається право користування цим об’єктом – право власності чи право оренди.

За неподання повідомлення за формою № 20-ОПП у встановлений ПКУ строк передбачено штраф (пп. 117.1 ст. 117 ПКУ). Для підприємців він становить 170 грн. Якщо підприємця оштрафують за неподання цього повідомлення й він не усуне порушень, повторний штраф протягом року налічуватиме 340 грн.

Ольга Шевцова, юрист

Як обрати систему оподаткування. Порівняльна характеристика

Поделиться:

Количество просмотров: 20559

Новий примірник газети!

  • Перевірки карантинних обмежень
  • Пенсійна реформа: до чого готуватися
  • Податкова знижка за витратами 2020 року
  • Зміна системи оподаткування – 2022
  • Онлайн-послуги в єдинника: РРО, підтвердні документи

 Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне