Передплата на газету Приватний підприємець на 2024 рік

Розсилка новин
08.09.2021

Пошиття текстильних виробів на замовлення: група єдиного податку, КВЕД

У ФОП ательє з ремонту одягу та пошиття штор на замовлення й на продаж. Також у нього є магазин тканин, з асортименту якого добирають матеріал і шиють гардини. Ательє та магазин розташовані в одному приміщенні й обслуговуються одним ФОП. Яка група єдиного податку оптимальна для ФОП? Які коди КВЕД потрібні?

Газета «Приватний підприємець» № 13, 2021 г.

Перш ніж розглянути потрібні коди КВЕД для такої діяльності, зупинимося на питанні вибору групи єдиного податку для ФОП.

Перелік груп єдиного податку й умови перебування в кожній із них містить п. 291.4 ст. 291 ПКУ. У нашому випадку зупинимося на одній із перших трьох (з огляду на особливості діяльності нашого ФОП уже зрозуміло, що до представників 4-ї групи він приєднатися не зможе, оскільки до неї входять тільки сільгосптоваровиробники).

Тож до першої групи наш підприємець зможе потрапити тільки за умови, що:

– він не використовує працю найманих осіб;

– торгує лише вроздріб товарами з торговельних місць на ринках та/або надає побутові послуги населенню (у цій ситуації вид діяльності входить до переліку побутових послуг, що міститься в п. 291.7 ст. 291 ПКУ, але торгувати готовими виробами можна буде тільки з торговельних місць на ринках. Якщо така торгівля здійснюється в магазині, який розташований на території ринку, цей ФОП уже не може перебувати в 1-й групі (див. консультацію в Базі знань, категорія 107.01.01 ));

– його обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 167 розмірів МЗП, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (з 1 січня 2021 року ця сума становить 1 002 000 грн).

Діяльність із ремонту одягу та пошиття штор на замовлення відповідає таким видам побутових послуг згідно з переліком п. 291.7 ст. 291 ПКУ, як виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням; виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням; послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів.

Аби застосовувати другу групу, послуги (зокрема, побутові) ФОП може надавати тільки єдинникам та/або населенню, торгувати товарами – без обмежень. До того ж найманих працівників має бути не більш як 10 осіб одночасно протягом календарного року, а дозволений обсяг доходу – не більш як 834 розміри МЗП, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (з 1 січня 2021 року ця сума становить 5 004 000 грн).

Що стосується третьогрупників, то в них у будь-яких напрямах значно більше можливостей і мінімум обмежень. Тож якщо наш ФОП за якимись параметрами не відповідає якійсь із перших двох груп, то він може бути в третій.

Визначитися з потрібними кодами КВЕД допоможуть Методологічні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності, затверджені наказом Держстату України від 23.12.2011 р. № 396. З огляду на специфіку діяльності ФОП потрібно буде додати “виробничий” код КВЕД 13.92 “Виробництво готових текстильних виробів, крім одягу”. Цей клас включає, зокрема, виробництво готових меблево-декоративних виробів: штор, фіранок, постільних ковдр, чохлів для меблів або устаткування тощо. Для ремонту одягу слід обрати код КВЕД 95.29 “Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку”.

Чи потрібно за наявності коду для виробництва реєструвати ще й код для роздрібного продажу текстильних виробів? Ні, не потрібно. Роз’яснення до розділу 47, який включає коди для роздрібної торгівлі різними товарами (крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами), нас переконують, що до нього не належить продаж товарів власного виробництва, які класифікують у межах виробничого процесу в розділах 10–32.

Розділ 13 “Текстильне виробництво” містить коди, що відповідають видам виробничих процесів. Тож для продажу текстильних виробів власного виробництва, зокрема штор, ФОП достатньо “виробничого” коду КВЕД 13.92. Водночас, якщо, крім продажу виробів на замовлення, підприємець торгує тканинами для штор у власному магазині, то “роздрібний” код КВЕД все-таки знадобиться. Для цього прийнятний код 47.51 “Роздрібна торгівля текстильними товарами в спеціалізованих магазинах”. Цей клас, зокрема, включає роздрібну торгівлю тканинами, текстильними виробами, галантерейними виробами: голками, швейними нитками тощо.

Водночас для виготовлення штор на замовлення, якщо замовником буде суб’єкт господарювання (юридична особа або ФОП), зазначені коди не прийнятні. Потрібно реєструвати код для торгівлі, але не роздрібної, а оптової (навіть якщо виготовлятися буде всього один комплект виробів).

Річ у тім, що оптовим продажем вважається продаж виробів суб’єкту господарювання (незалежно від кількості одиниць продажу). Тож, якщо ФОП отримуватиме оплату на розрахунковий рахунок від юрособи або ФОП, доведеться додати код КВЕД 46.41 “Оптова торгівля текстильними товарами”. Він включає, зокрема, й оптову торгівлю тканинами, столовою білизною та іншими текстильними товарами господарського призначення.

Анна АЙВАЗОВА, редактор

Поделиться:

Количество просмотров: 19088

Новий номер!

  • Перевищення доходу ФОП-єдинником: коли можна повернутися до своєї групи?
  • ФОП виявив помилку в декларації з єдиного податку: як виправити?
  • У новоствореного ФОП тимчасово відсутня діяльність: коли переходити на ЄП?

Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне