Передплата на газету Приватний підприємець на 2024 рік

Розсилка новин




14.09.2021

Якщо в якомусь місяці дохід був відсутній, що в обліку?

У зв’язку з карантином у єдинника скоротився обсяг доходу. Є місяці, у яких доходу взагалі немає. Чи потрібно це якось відображати в обліку?

Газета «Приватний підприємець» № 14, 2021 г.

Зауважимо, що порядку ведення обліку чинним законодавством не визначено. Єдина вимога – відображати доходи (доходи та витрати) за підсумками місяця. Отже, і в місяці, у якому дохід відсутній, рекомендуємо показати, що його не було. А саме: у своїй формі обліку за цей місяць зазначити, що сума отриманого доходу дорівнює нулю.

Отже, буде чітко виконано вимогу п. 296.1 ст. 296 ПКУ про щомісячне відображення отриманих доходів і підтверджено відсутність доходу в цьому конкретному місяці.

Якщо ФОП нічого за цей місяць не зазначить, то штрафних санкцій не буде – не передбачено. До того ж навіть у період ведення Книги обліку доходів (доходів і витрат) за встановленою формою податківці у своїх консультаціях роз’яснювали, що за відсутності протягом робочого дня доходу ФОП не потрібно заповнювати Книгу доходів (доходів і витрат).

Наталія Щербак

Поделиться:

Количество просмотров: 13918

Новий номер!

  • Новостворений ФОП перебував протягом року на ЗС та ЄП: як відзвітувати?
  • Добровільна сплата єдиного податку ФОП 2-ї групи: як заповнити декларацію
  • Як ФОП із ТОТ перереєструватися за іншою адресою

Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне