Розсилка новин
26.08.2020

Як знайти роботу після 40

З роботою нині туго. А якщо і попадається на очі оголошення про те, що є робота в Польщі для жінок, то в кінці такого оголошення зазвичай є приписка «до 35 років». А якщо людині вже 40, як їй вчинити в такому випадку? Йти з простягнутою рукою? Можна, в принципі, звернутися і в кадрові агентства, в яких обов'язково скажуть, що роботи є багато.

Можна піти працювати консьєржем або в мережевий маркетинг. А то, що людина вистраждала 2 вищі освіти своїми силами – це нікого не цікавить. Є навіть такий термін «ейджизм», який означає негативне ставлення до людей старшого віку. Якби в США відмовили людині на надання роботи, посилаючись на його вік, то його давно б притягли до відповідальності. У нас, в принципі, теж є стаття, яка говорить про те, що не можна відмовляти людині через її вік. Але у нас і країна інша і ставлення до законів своєрідне. Саме тому більшість людей за 40 шукають роботу в Польщі без посередників де ставлення до них зовсім інше.

Отже, чому працювати повинні саме молоді?

Тому, що вони молоді і в більшості своїй недосвідчені як в питаннях роботи, так і в життєвому досвіді. А не кожен керівник захоче, щоб хтось був розумніший за нього! І потім вважається, що після 40 люди гірше «піддаються» перенавчанню. При цьому зовсім не береться до уваги той факт, що у таких людей вже налагоджений побут, є сім'я і вони міцно стоять на ногах. Тому робота для них – все! Тому про такого співробітника може мріяти будь-який керівник.

Справедливості заради варто сказати, що є сфери, в яких 40-річним ужитися вже складно, тому в них працюють тільки молоді й енергійні люди. До таких сфер діяльності відносять програмування і бізнес-продаж. Тим часом якщо вдалося свого часу вивчитися на хорошого лікаря або економіста з високим рівнем професіоналізму, то ніхто і ніколи не запитає, скільки Вам років. Правда, в деяких випадках роботодавці можуть бути і мають рацію, стверджуючи, що 40-річним бракує хватки і конкуренції по відношенню до молодих людей. В такому випадку можна порекомендувати наступне:

  • Якщо освіта застаріла, то прийшла пора трохи підучитися. Тобто треба піти на відповідні курси підвищення кваліфікації, тренінги та семінари. Все обов'язково зарахується;
  • Треба добре знати комп'ютер. Правда, не на рівні програміста, але на рівні впевненого користувача;
  • Не завадить підучити іноземні мови. Зокрема, польську, та англійську. Зараз вони дуже популярні;
  • Не варто нехтувати і своїм зовнішнім виглядом, бо до сих пір зустрічають по одягу. Тому треба намагатися дотримуватися акуратності і відповідного дрес-коду.

Отже, що ж вийшло в кінцевому підсумку? А ось що – вигідні сторони середньостатистичної людини такі:

  • Досвід роботи і багата життєва практика. Такі люди більш врівноважені і спокійні на роботі;
  • Якщо є діти, то лікарняний для догляду за ними не потрібен. Зазвичай у людини в такому віці вже дорослі діти;
  • Надійність, надійність і ще раз надійність таких людей! Робота тільки на совість, а по службових сходах вгору їм уже немає бажання і сил рватися.

Якщо Ви впевнені в собі, то можна сміливо йти на співбесіди до керівника компанії. І вас обов'язково візьмуть!

Количество просмотров: 709

Архів новин

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2