Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Розсилка новин
24.12.2021

Застосування РРО-2022 фізособами-«єдинниками»: роз'яснює Гетманцев

Д. Гетманцев звернувся до підприємців щодо застосування РРО з 2022 року та спростував деякі міфи, які вже встигли виникнути з цього питання

Також читайте! Оновлено навчальні модулі з роз’ясненнями щодо застосування РРО (ПРРО)

Нагадуємо, що з 1 січня 2022 року закінчується перехідний період (п. 61 підрозділу 10 Розділу ХХ ПКУ) і застосування РРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп стане обов’язковим. На жаль, відстрочення щодо цього обов’язку застосування РРО ВРУ так і не прийняла (про це читайте тут).

З огляду на це, голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев звернувся до підприємців та спростував деякі міфи, які вже встигли виникнути з цього питання.

Насамперед він наголосив, що прийняте рішення про введення РРО (ПРРО) не буде переглядатися і з 1 січня 2022 року запрацює повною мірою. З огляду на це, він закликає не вірити тим, хто обіцяє якісь схеми уникнення встановлення РРО чи встановлення лімітів продажів, або встановлення якихось мінімальних покупок, на які РРО не поширюється. Такі рішення підтримані не будуть.

Крім того, нардеп звертає увагу підприємців, що:

у ФОПів не виникає обов'язку вести облік первинних документів. ДПС не може вимагати від них первинні документи (за винятком трьох ризикових груп);

попереднє програмування товарів необхідне лише у випадку, коли реалізуються підакцизні товари;

у селах, магазинах, які реалізують непідакцизні товари, застосування РРО не потрібне. Якщо в одному й тому ж магазині реалізують як підакцизні, так і непідакцизні товари, то тоді РРО, дійсно, треба встановити;

безготівкові розрахунки за послуги не передбачають застосування РРО;

до кінця карантину діє мораторій на перевірки підприємців, тож слід використати цей час, щоби навчитися працювати з РРО.

"Шановні друзі! Ми з вами є частиною цивілізованого світу. Хочемо ми того чи ні, але ті правила, які працюють в Європі, в яку ми намагаємся потрапити, і членами Європейського союзу ми хочемо бути, діють правила, які є набагато жорсткішими ніж ті, які вводимо ми. Ми не зможемо не впроваджувати, ці норми точно запрацюють", - наголосив Д. Гетманцев у своєму зверненні.

Джерело

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 6651

Новий номер!

  • Як заповнювати декларацію єдинникам за ставкою 2%
  • Помилка в декларації єдинника: як виправити
  • Як звітувати, якщо ФОП перейшов на 2% всередині місяця

Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне