З Днем незалежності України!

Уголок потребителя

Розсилка новин
06.02.2019

Щодо розрахунку середньооблікової кількість штатних працівників, якщо ФОП зареєстрований не з початку року

Газета «Приватний підприємець»

За підсумками 2018 року роботодавці мають подати до Фонду соціального захисту інвалідів Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів (форма № 10-ПІ).

Нагадаємо, що норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю становить:

– одне робоче місце – якщо в підприємця працевлаштовано від 8 до 25 осіб;

– 4% середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу за рік – якщо кількість працівників понад 25 осіб.

Під час розрахунку нормативу треба користуватися нормами Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28.09.2005 р. № 286, яка поширюється й на фізосіб-підприємців.

Державна служба статистики в листі від 03.01.2019 р. № 15.2-20/7Пі-19 надає роз'яснення щодо розрахунку середньооблікової кількість штатних працівників, якщо підприємство працювало неповний рік.

Так, згідно з пп. 3.2.6 Інструкції № 286 підприємство, що працювало неповний рік, середньооблікову кількість штатних працівників за рік визначає шляхом підсумовування зазначеної кількості працівників за всі місяці роботи підприємства й ділення одержаної суми на 12.

Отже, якщо ФОП зареєструвався, наприклад, у березні 2018 року, для розрахунку середньооблікової кількості штатних працівників за період із початку року, а саме за січень – грудень (рік), використовується вищезазначений підхід.

Наймані працівники

Поделиться:

Количество просмотров: 1515

Новий випуск газети!

  • Нові вимоги до органічних продуктів
  • ФОП та розваги: що можна на ЄП
  • Лікарняні виплати для ФОП
  • Перевезення пального: чи потрібна реєстрація в СЕАРП
  • Як заперечити податковій

 Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне