Уголок потребителя

Розсилка новин
X Банковский Бизнес-Форум «ФИНАНСОВЫЕ И ЦИФРОВЫЕ ЭКОСИСТЕМЫ ДЛЯ МСБ. Update 2020»

06.03.2019

Щодо віднесення до складу витрат загальносистемника сум боргу, пені та штрафів із ЄСВ

Газета «Приватний підприємець»

ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції та адмінвідповідальність.

ДФС у консультації від 18.02.2019 р. № 581/П/99-99-13-01-04-14/ІПК надає роз’яснення щодо віднесення до складу витрат ФОП-загальносистемника суми боргу, пені та штрафів із ЄСВ.

У разі виявлення своєчасно не сплачених сум платники ЄСВ зобов'язані самостійно обчислити ці внески й сплатити їх із нарахуванням пені в порядкові та розмірах, визначених ст. 25 Закону № 2464. Сума ЄСВ, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у встановлені строки, є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Строк давності щодо нарахування ЄСВ, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Отже, до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування включається сума ЄСВ, сплачена протягом звітного року в розмірі та порядкові, передбачених Законом № 2464. До того ж віднесення до витрат сум сплаченої заборгованості з ЄСВ та сум пені й штрафних санкцій нормами ПКУ не передбачено.

Розміри мінімального та максимального ЄСВ для підприємців 2019 року

Поделиться:

Количество просмотров: 1469

Новий випуск газети!

  • Розрахункові документи для РРО: що змінилося?
  • Уся річ – у датах: про останній день дії ліцензії
  • Лікарняні виплати працівникам – 2020
  • Складаємо договір ФОП-бухгалтера з підприємством
  • Трудовий штраф: а якщо знятися з реєстрації?

 Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне