Розсилка новин
11.06.2019

Розпорядження рахунком підприємця

Газета «Приватний підприємець»

Згідно з п. 9 р. I Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 р. № 492 у редакції постанови Правління від 01.04.2019 р. № 56, операції за рахунками фізичних осіб (підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) здійснюються за розпорядженням власника або за його дорученням на підставі довіреності (копії довіреності), посвідченої нотаріально, а у випадках, визначених законодавством України, – іншими уповноваженими на це особами. До того ж Інструкцією визначено вимогу щодо подання/надсилання до банку в паперовій або електронній формі переліку осіб, які відповідно до законодавства України мають право розпорядження рахунком.

Однак подання до банку переліку фізичними особами, зокрема фізичними особами – підприємцями, не вимагається.

Отож розпорядження рахунком фізичної особи – підприємця може здійснюватися на підставі посвідченої нотаріально довіреності (лист НБУ від 06.05.2019 р. № 57-0007/24014).

НБУ також зауважує, що довіреність на розпорядження рахунком фізичної особи – підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, не може бути засвідчена уповноваженим працівником банку.

Як відкрити ПП (приватного підприємця) в Україні

Поделиться:

Количество просмотров: 2218

Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Новий випуск газети!

  • Купівля та експлуатація РРО: що з витратами?
  • ЄСВ-звіт: виправлення помилок роботодавця
  • Кегове пиво на розлив: що потрібно знати єдинникові
  • Валюта в облікові
  • Зі спрощеної – на загальну: ПДВ-реєстрація

 Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне