Розсилка новин
16.12.2019

Ухвалено закон, що зменшує трудові штрафи

Газета «Приватний підприємець»

Відповідальність роботодавця за порушення трудового законодавства визначено ст. 265 КЗпП. З 2017 року й дотепер розміри штрафів великі. З метою зменшення тиску на бізнес законопроєктом від 02.09.2019 р. № 1233 передбачено значне зниження штрафів.

Під час підготовки до другого читання законопроєкт № 1233 суттєво доопрацювали. Дійсно, порівняно з нині чинними розмірами штрафів вони будуть зменшені, проте не так, як це планувалося в початковій версії законопроєкту. Нові розміри штрафів залежатимуть від категорії роботодавця (юрособа, ФОП-загальносистемник або ФОП-єдинник).

Наприклад, у законопроєкті передбачено, що за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, запроваджений на підприємстві, і виплату зарплати (винагороди) без нарахування й сплати ЄСВ та податків (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП) для ФОП-роботодавців, які є платниками єдиного податку 1–3-ї груп, буде застосовано попередження, а для єдинників 4-ї групи й загальносистемників – штраф у розмірі 10 МЗП за кожного працівника, щодо якого воно вчинене.

Для всіх категорій роботодавців за повторне порушення протягом двох років із дня виявлення порушення – штраф у 30-кратному розмірі МЗП, визначеної законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого воно вчинене.

12 грудня Верховна Рада України ухвалила цей законопроєкт. Він набуде чинності з дня, що настане за днем його офіційного опублікування. Кабмінові доручено протягом одного місяця з дня набуття чинності цього документа узгодити свої нормативно-правові акти з ним.

Детальніше про нові штрафи для роботодавців читайте в «Приватному підприємцеві» № 22, с. 11.

Поделиться:

Количество просмотров: 3590

Новий випуск газети!

  • Майно ФОП зiпсовано: хто вiдповiсть?
  • Токен у ФОП: чи обов’язковий для КЕП?
  • Документи з охорони працi у ФОП-роботодавця
  • Амортизацiя: чи будуть витрати у ФОП-єдинника
  • Вантажівка куплена й ремонтується: як заповнити ф. № 20-ОПП

 Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне