Книга «Как самому составить договор» (примеры и рекомендации)

Розсилка новин
05.01.2022

Збільшилися штрафи за порушення трудового законодавства

Газета «Приватний підприємець»

За порушення вимог законодавства про працю для роботодавців передбачено фінансову та адміністративну відповідальність, а за грубі порушення – кримінальну. Фінансові санкції за порушення трудового законодавства визначено в ст. 265 КЗпП. Розміри штрафів, установлені цією статтею, залежать від категорії роботодавця. Також вони прив'язані до розміру МЗП, установленого законом на момент виявлення порушення.

Оскільки з 1 грудня 2021 року розмір МЗП збільшився й становить 6 500 грн, збільшились і розміри штрафів.

Наприклад, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплату зарплати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП) штраф становить 10-кратний розмір МЗП, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого воно скоєно, тобто 65 000 грн. Для ФОП-роботодавців, які є платниками єдиного податку 1–3-ї груп, застосовується попередження. Однак у разі повторного порушення протягом двох років із дня виявлення порушення – у 30-кратному розмірі МЗП, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого воно вчинене (абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП), тобто 195 000 грн.

Зауважимо, з 1 жовтня 2022 року розмір МЗП збільшиться до 6 700 грн, а отже, з цієї дати знову збільшаться розміри штрафів.

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Количество просмотров: 3420

Новий номер!

  • Виплати на випадок безробіття для ФОП
  • ФОП-єдинник припиняється: як відзвітувати та сплатити податки
  • Перехід на 2%: дата визнання доходу

Детальніше...

Ми на Facebook

Популярне